Kas laukia grūdų rinkos 2018-aisiais? 2018-01-08

Kalbiname AB „Litagros prekyba" grūdų verslo analitiką Paulių Jakelį. Ekspertas vertina grūdų rinkos situaciją ir prognozuoja, kas laukia šios rinkos 2018-aisiais.

Prieš kurį laiką valstybė skyrė daug paramos lėšų augalininkystei. Kai kurie ekspertai teigia, kad grūdų auginame per daug, esą žaliavos auginimas nesukuria didesnės pridėtinės vertės nei jos perdirbimas. Kokia jūsų nuomonė apie Lietuvoje užauginamą derlių? Grūdų išties turime per daug?

Norėtųsi, jog grūdų Lietuvoje būtų užauginta kuo daugiau - tai yra vienas iš pagrindinių šalies eksporto ramsčių, sukuriantis vertę aptarnaujantiems ir susijusiems verslams. Pasauliniu mastu Lietuvoje užauginama labai menka dalis grūdų - pavyzdžiui, kviečių derlius Lietuvoje siekia 4-5 mln. tonų, o visame pasaulyje šiemet užauginta apie 755 mln. tonų (2017 m. sezono USDA duomenys).

Ateityje dirbamos žemės plotų ir derlingumo augimas Lietuvoje lėtės, o lemiamą įtaką derliaus kiekiui turėtų daryti oro sąlygos. Beje, Lietuvos grūdų eksportuotojams puikiai sekasi parduoti žaliavą net ir tolimose užsienio šalyse, o perteklinių atsargų po sezono šalyje beveik nelieka.

Visą interviu skaitykite čia .

© 2018 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
   
0