Ūkininkai privalo pateikti informaciją apie planuojamus laukų purškimus 2017-06-12

Siekiant apsaugoti bites ir kitus apdulkinančius vabzdžius, taip pat gyvūnus, Augalininkystės tarnyba ragina ūkininkus, pagal nustatytą tvarką, ne vėliau nei prieš 2 kalendorines dienas pateikti informaciją apie planuojamus purkšti žydinčių augalų laukus bei planuojamą vasarinių rapsų sėją beicu „Modesto" apdorotomis sėklomis. Pateikti informaciją reikia elektroninėje VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro tvarkomoje Paraiškų priėmimo infonnacinėje sistemoje (PPIS) internete nurodant sėjos datą, laiką (pradžią ir pabaigą) ir vietą.

Bitininkai, norintys laiku gauti informaciją apie 2,5 km atstumu nuo bitynų vykdomus žydinčių augalų purškimus, turi būti užsiregistravę savo bitynus ir jų buvimo vietą Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Ūkinių gyvūnų registre. Tokiu būdu bitininkai gaus informaciją apie 2,5 km atstumu nuo bitynų sėjamą rapsų sėklą, apdorotą augalų apsaugos produktais, kurių sudėtyje yra tiametoksamo ir klotianidino (priskiriamų neonikotinoidams) ir planuojamus purkšti žydinčių augalų laukus. Tai žinodami bitininkai galės apsaugoti savo bites nuo galimo kenksmingo augalų apsaugos produktų poveikio.

Augalininkystės tarnybos specialistai beicu „Modesto" apdorotas sėklas pataria sėti sėjamosiomis, kurios gerai įterpia sėklas į dirvą, taip sumažinant išbyrėjimo tikimybę ir neleidžiant susidaryti dulkių debesims. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, jog augalų apsaugos produktus reikia naudoti griežtai laikantis etiketėse nurodytų reikalavimų. Naudojant augalų apsaugos produktus, raginame atkreipti dėmesį į naudojimo apribojimus ir rekomenduojamą vėjo greitį. Taip išvengsite dulksnos patekimo į gretimus žemės sklypus.

Šaltinis: Darbas, 2017 06 08, psl. 4 

© 2018 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
   
0