Laikas planuoti žieminių rapsų sėją2017-08-01

Vasaros pabaiga - tinkamiausias laikas planuoti žieminių rapsų sėją. Specialistai pabrėžia, kad svarbu ne tik dirvos paruošimas, bet ir tinkamai pasirinkta veislė. UAB „Litagros prekyba“ siūlo tiek ūkininkų jau išbandytų, tiek naujų žieminių rapsų veislių. 

Mūsų šalies augintojai jau žino ir pamėgo tokias hibridinių žieminių rapsų veisles kaip BELANA ar ROHAN. Tai visų tipų dirvožemiuose išbandytos kultūros, pasižyminčios geru žiemkentiškumu ir aukštu derliaus potencialu. 

Ankstyvai ir vidutinio ankstyvumo sėjai pritaikyta BELANA. Ji pasižymi labai stambiomis sėklomis, sparčiu augimu pavasarį, dideliu derlingumi ir aliejingumu. Rudenį šios veislės rapsai subrandina stiprią pirminę šaknų sistemą, o pumpuras susiformuoja arti dirvos paviršiaus, todėl augalai gerai žiemoja.

ROHAN išsiskiria gilia ir greitai besivystančia šaknų sistema, kuri užtikrina atsparumą nepalankioms klimato sąlygoms, tokioms kaip šalčiai ir sausros. Šios veislės rapsai žydi trumpai, subręsta anksti, o jų derliaus nuėmimas nesudėtingas. Augalų stiebai pakankamai tvirti, jų atsparumas išgulimui siekia 8,8 balo, o atsparumas sėklų išbyrėjimui iš ankštarų - 8,6 balo. 

Viena iš šių metų naujienų - hibridiniai rapsai POPULAR, išsiskiriantys ypatingu atsparumu nepalankiems orams ir dideliu bei stabiliu derliumi. POPULAR - tai nauja tradicinė hibridinė žieminių rapsų veislė, jau patikrinta ir išbandyta Baltijos šalyse. Kadangi ji puikiai ištveria atšiaurias lietuviškas žiemas, tinka ir vėlyvai sėjai. POPULAR rapsų atsparumas išgulimui įvertintas 8,5 balo, o atsparumas sėklų išbyrėjimui - net 9 balais.

Dar vienas POPULAR privalumas - aukštas derlingumas. 2015 metais atlikto tyrimo duomenimis, vidutinis sėklų derlius yra 6,51 t/ha. Šios veislės rapsų sėklose yra vidutiniškai 50 proc. riebalų, o vidutinė 1 000 sėklų masė siekia 3,96 g.

Kita „Litagros prekybos“ naujiena - rapsai SAFER. Ši veislė rekomenduojama ankstyvai ir vidutinio ankstyvumo sėjai, nes augalai rudenį vystosi ne taip sparčiai.

SAFER - tai naujausios kartos hibridinė žieminių rapsų veislė, puikiai prisiderinanti prie įvairių augimo sąlygų - gali augti ir lengvesniuose dirvožemiuose. Veislei būdingas spartus vegetacijos atsinaujinimas pavasarį, geras žiemkentiškumas, atsparumas išgulimui ir baltajam puviniui. Be to, rapsai išsiskiria ypatingai aukštu derlingumu ir aliejingumu.

Dėl šių ir kitų žieminių rapsų veislių įsigijimo kreipkitės į AB „Litagros prekyba“ agronomus-konsultantus arba skambinkite tel. 8 617 00 100.

Taip pat kviečiame susipažinti su kitomis AB „Litagros prekyba" atstovaujamomis sėklų veislėmis.
ŽIEMINIŲ RAPSŲ IR JAVŲ KATALOGAS >>

 

© 2018 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
   
0