Gausesniam derliui – tinkamas rapsų paruošimas žiemojimui2017-09-13

Siekiant gausaus žieminių rapsų derliaus, labai svarbu rudenį tinkamai paruošti juos žiemojimui ir atlikti nemažai svarbių darbų. Specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į rapsų pasėlių tręšimą ir atsparumo didinimą.

Pasirūpinkime maisto medžiagomis

Norint padėti rapsams peržiemoti ir lengviau atsigauti po nepalankių orų, rekomenduojama naudoti trąšas „NUTRIVANT Plus". Jomis žieminiai rapsai tręšiami rudenį, 3-5 lapų tarpsnyje (1,0-2,0 kg/ha).

NUTRIVANT Plus" turi daugelį augalui būtinų maisto medžiagų: fosforo, kalio, boro, vario, mangano, be to, jos didina derlingumą, gerina derliaus kokybinius parametrus, aliejingumą.

Šiose trąšose panaudota analogų neturinti BIO lipnioji medžiaga FERTIVANT, kuri išrasta Ben Gurion universitete Izraelyje kartu su JAV mokslininkais. Ji nepažeidžia augalo audinių ir garantuoja lėtą (iki 30 dienų) maisto medžiągų įsiskverbimą į augalo vidų. FERTIVANT 3-4 savaites išlaiko maisto medžiagas ant lapo paviršiaus ir taip užtikrina maisto medžiagų įsisavinimo efektyvumą.

Boro preparatai - atsparumui didinti 

Žieminių rapsų fiziologinių procesų optimizavimui siūloma naudoti koncentruotas skystas boro trąšas „IKAR Boras". Jomis rapsai purškiami rudenį (0,5-1,0 l/ha), augalams turint 3-5 lapus. 

Dėl boro didėja rapsų atsparumas šalčiui, temperatūrų kaitai, ligoms, didėja sėklų riebalingumas. Be to, boras ypatingai svarbus fermentų aktyvumui, baltymų, angliavandenių, ypač sacharozės, askorbo rūgšties sintezei, ir nukleorūgščių metabolizmo procese. Jis taip pat turi įtakos šaknų augimui ir vystymuisi, maisto medžiagų transportavimui iš lapų į šaknis bei fosforo, kalcio pasisavinimui, kurie atsakingi už ląstelių sienelių tvirtumą, atsparumą ligoms.

Apsauga nuo ligų ir augimo reguliavimo efektas

Norint, kad rapsai kuo geriau peržiemotų, reikia rudenį naudoti augimo reguliatorius ir apsaugoti nuo ligų. Rekomenduojame augimo reguliatorių „Caryx“ Šio reguliatoriaus naudojimo norma 0,7-1,0 l/ha BBCH 13-20. Jis pristabdo pagrindinio stiebo formavimąsi, kartu nestabdydamas šaknų sistemos vystymosi. Tai neleidžia augimo pumpurui pakilti nuo dirvos paviršiaus. Augalai išlieka žemos skrotelės išsivystymo tarpsnyje ir tampa atsparesni šalčiams. Be to, pavasarį tokie rapsai greičiau atsigauna, suformuoja tankią lapų skrotelę, produktyviai pasisavina maisto medžiagas iš dirvos.

Apsaugai nuo rapsų fomozės, netikrosios miltligės naudojamas „Folicur“. Jo veiklioji medžiaga tebukonazolas įsiskverbia į augalus ir blokuoja patogeninių grybų (ligų sukėlėjų) ląstelių ergosterolių biosintezę. Tokiu būdu patogeno grybiena nustoja augusi, daugiau neprogresuoja ir žūva.
Dėl maksimalios tebukanazolo dozės „Folicur" rudens norma yra tik 0,5 l/ha, kai rapsai yra 5-6 lapelių. „Folicur“ taip pat veikia ir kaip augimo reguliatorius. 

 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie produktus ir jų įsigijimą, kreipkitės į AB „Litagros prekyba" agronomus-konsultantus.

© 2018 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
   
0