Žieminiai rugiai – geriausias pasirinkimas rudens sėjai 2017-08-03
Dažnas ūkininkas rudens sėjai renkasi žieminius rugius. O viena labiausiai specialistų rekomenduojamų ir mūsų šalies augintojų pamėgtų veislių yra hibridiniai rugiai. Kodėl verta juos rinktis ir į ką derėtų atkreipti dėmesį? 

Dirvos reikalavimai
 
Žieminiai rugiai – bene mažiausiai reikalavimų kelianti ir itin nelepi kultūra, prisitaikanti prie įvairių klimatinių sąlygų. Šių augalų nepatartina sėti tik į sunkaus priemolio ar molio žemes. Ne itin palankūs jiems ir durpynai bei užmirkstančios žemės.

Be to, žieminiai rugiai, priešingai nei kviečiai, nėra reiklūs priešsėliams. Tik vertėtų atkreipti dėmesį, kad, sėjant hibridines žieminių rugių veisles, priešsėlius derėtų rinktis tokius, kaip ir žieminiams kviečiams.

Sėjos ypatumai
 
Žieminiai rugiai yra ankstyvos sėjos augalai. Optimalus jų sėjos laikas atskiruose rajonuose būna skirtingas. Sėklų norma – 1 ha apsėti reikia 2s.v. (75–87 kg).
 
Sėjos terminai skirtinguose klimatiniuose regionuose
 

Klimatiniai

regionai 

Rajonai 

Sėjos laikas

(mėnuo, diena) 

1. 

Alytaus, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių,

Vilkaviškio, Varėnos

 09 10-25
2.

Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių,

Kelmės, Klaipėdos, Raseinių, Šilalės, Šilutės, Tauragės

 09 07-22
3.

Akmenės, Anykščių, Joniškio, Kretingos, Mažeikių,

Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Radviliškio,

Skuodo, Šalčininkų, Šiaulių, Telšių, Trakų

 09 01-15
4.

Biržų, Ignalinos, Kupiškio, Molėtų, Rokiškio, Širvintų,

Švenčionių, Ukmergės, Utenos, Vilniaus, Zarasų

 09 05-18
 

Žieminiai rugiai SU PERFORMER

UAB „Litagros prekyba“ siūlo žieminių hibridinių rugių veislę SU PERFORMER. Ji pasižymi itin gerais kokybiniais rodikliais. Ši veislė yra maistinės krypties, jos grūdai visiškai tenkina kokybiškos duonos kepimo reikalavimus

Rugių SU PERFORMER žiemkentiškumas įvertintas vidutiniškai 8,6 balo, o atsparumas išgulimui – 9 balais. Vidutinis kritimo skaičius – 328 s, hektolitro masė - 78 kg hl-1, grūduose nustatyta nuo 63 proc. iki 67,8 proc. krakmolo.

Atlikus šios veislės ūkinio vertingumo tyrimus Šilutės, Plungės ir Vilniaus AVT skyriuose, gautas vidutinis 11,9 t/ha grūdų derlius.

 

Dėl žieminių rugių SU PERFORMER įsigijimo kreipkitės į AB „Litagros prekyba“ agronomus-konsultantus  arba skambinkite tel. 8 617 00 100.  

Taip pat kviečiame susipažinti su kitomis AB „Litagros prekyba“ atstovaujamomis sėklų veislėmis.

ŽIEMINIŲ RAPSŲ IR JAVŲ KATALOGAS >> 

© 2018 LITAGRA. Visos teisės saugomos.
Made by:
Klauskite mūsų

0
0
0
0
   
0